Fotowoltaika

Jak to działa.

Skorzystaj z darmowej energii słonecznej!

Inwestycja na lata

Instalacja fotowoltaiczna to kompleksowe rozwiązanie, które oferuje komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energetyczną nawet na długie dekady. Dlatego trzeba ją dobrać optymalnie.

  • Panele
  • Inwerter
  • Magazyn
  • System

Panele solarne

Na rynku znajdziemy setki marek produkujących miliony ogniw rocznie. Absolutnym liderem wśród nich są chińskie firmy – aż 8 z nich znajduje się obecnie w Top10 globalnych producentów fotowoltaiki.

Oferowane przez nas produkty zdobywają regularnie wyróżnienia w testach niezawodności paneli słonecznych Instytutu PV Evolution Lab. Marki w naszym portfolio cieszą się prestiżowym statusem Tier-1.

Bloomberg Tier-1 to status nadawany producentom, którzy zdobywają dobrą pozycję w rankingu Bloomberg New Energy Finance. Wskazuje on bankom oraz inwestorom, tych producentów modułów fotowoltaicznych, którzy są wiarygodni finansowo, oferują stabilność produkcji i wysoką jakość rozwiązań.

Aby otrzymać Tier-1 należy spełnić bardzo restrykcyjne kryteria odnośnie:

  • Innowacyjności produktów
  • Inwestycji w badania i rozwój
  • Realizacji wielkoskalowych projektów
  • Obecności na rynku – minimum 5 lat

Oferujemy jedynie panele sprawdzonych i znanych marek nawet z 25 letnią pełną gwarancją.

Inwerter Solarny

Panele fotowoltaiczne leżą już na dachu. Co dalej? Jak korzystać ze zgromadzonej przez niego energii? W tym miejscu do akcji wkracza drugi niezbędny element instalacji PV – inwerter solarny,
tzw. falownik.

Falownik to urządzenie, które pomaga zmienić prąd o napięciu stałym (DC), który powstaje na skutek naświetlania promieni słonecznych na panele, na prąd o napięciu zmiennym (AC). Taki sam, jaki znajdziemy w naszych gniazdkach. Jego parametry elektryczne muszą być w pełni zgodne z parametrami sieci publicznej, czyli 230/400V 50Hz, dlatego musi działać harmonijnie z położoną całą instalacją dachową.

Inwerter solarny ma też i drugie zadanie. To on kontroluje procesy i zbiera ważne statystyki dotyczące produkcji energii. Ważnym jego elementem jest MPPT – czyli układ śledzenia maksymalnego punktu pracy modułów. Jeżeli będzie działał optymalnie, pozwoli on na zwiększenie efektywności energetycznej nawet o kilkanaście procent!

Na rynku istnieje wiele rodzajów inwerterów dobieranych w zależności od

  • sprawności,
  • zapotrzebowania na moc,
  • wielkości obsługiwanej sieci,
  • konieczności instalacji uziemienia,
  • a nawet temperatury, w których będzie pracować na co dzień.

 

Inne falowniki dobiera się na dach gospodarstwa domowego a inne do obsługi farmy słonecznej.

Producentów inwerterów solarnych znajdziemy na całym świecie. Najlepszym zaufaniem Instytutu PVEL cieszą się marki z USA, Niemiec, Chin czy Tajwanu.

Pomożemy Ci w wyborze najlepszego z nich.

Oferujemy jedynie panele sprawdzonych i znanych marek z nawet 25-cio letnią pełną gwarancją, a nie jedynie gwarancją uzysku.

Magazyn energii

Panele fotowoltaiczne + falownik. Jak zwiększyć autokonsumpcję? Skorzystaj z najnowszych rozwiązań, magazynuj nadprodukowaną energię w ciągu dnia i wykorzystuj ją wieczorem. Dzięki temu zyskujesz około 30% gdy cena sprzedawanej przez Ciebie energii jest niższa niż cena zakupu energii elektrycznej.

Możesz też skorzystać z rozwiązań zasilania awaryjnego, dzięki któremu w przypadku braku energii w sieci energetycznej Twój prąd z instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu stale zasila Twój dom bez wyłączenia energii. Wpływa to też korzystnie na urządzenia elektryczne w Twoim domu.

Pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego domu.

System fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna oraz sposób jej funkcjonowania są najprostsze… pod słońcem. Wszystko to zasługa tzw. efektu fotowoltaicznego.

Położone na dachu panele fotowoltaiczne zbudowane są częściowo z krzemu.
To półprzewodnik, czyli materiał, którego konduktywność, czyli tzw. przewodność elektryczna może zmieniać się pod wpływem zewnętrznych czynników, np. ogrzewania czy oświetlania. Elektrony zgromadzone w krzemie, wystawione na działania promieni słonecznych i uderzeń rozpędzonych fotonów, zaczynają się wybijać i poruszać między elektrodami. Dynamikę tę wykorzystujemy przenosząc do inwertera solarnego. A dalej do urządzeń domowych – odkurzacza, pralki czy komputera.

Efektywność instalacji PV zależy od wielu czynników, również tych fizycznych związanych z samym domem, jak

  • zwrócenie dachu w odpowiednim kierunku
  • odpowiedni kąt nachylenia dachu
  • powierzchnia samego dachu

 

Co ciekawe, mniej ważnym czynnikiem jest poziom nasłonecznienia domu.
Mimo, iż w Polsce nie mamy tak często pięknej pogody jak w Hiszpanii czy Włoszech, efektywność energetyczna naszych paneli dochodzi do bardzo wysokich poziomów. A dzięki stałym, umiarkowanym temperaturom, mają one dłuższą żywotność niż te położone na domach Półwyspu Iberyjskiego czy Apenińskiego.

W zależności od potrzeby, aby zoptymalizować możliwości solarne domu, wybiera się panele poli- lub monokrystaliczne, różniące się ceną, jakością, efektywnością a nawet… estetyką.

Jakie wybrać najlepsze do swojego domu? Z chęcią podpowiemy!

.

Oferujemy jedynie panele sprawdzonych i znanych marek z nawet 25-cio letnią pełną gwarancją, a nie jedynie gwarancją uzysku.

Rozważasz fotowoltaikę w swoim domu?

Zadzwoń lub napisz, a wszystko Ci wyjaśnimy.

Umówimy Cię z naszym ekspertem
i bezpłatnie wycenimy instalację.